«Το διαδίκτυο, τα παιδιά, η ασφαλής πλοήγησή τους και ο ρόλος των γονέων»

Μία εξαιρετική εκδήλωση είχαμε σήμερα, Κυριακή 26 Νοεμβρίου, στο σχολείο μας, με θέμα «Το διαδίκτυο, τα παιδιά, η ασφαλής πλοήγησή τους και ο ρόλος των γονέων».

Μίλησε στους γονείς, δασκάλους και παιδιά που παραβρέθηκαν, ο κ. Δημήτριος Πετρούνιας, κλινικός ψυχολόγος. Την παρουσίαση προλόγισαν ο διευθυντής του σχολείου μας, κ. Σίμος Χατζηαθανασίου και ο δάσκαλος Πληροφορικής κ. Κώστας Μπουσούνης, ο οποίος οργάνωσε και την ημερίδα.

Τα παιδιά της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης έγραψαν τις σκέψεις τους, ζωγράφισαν και διακόσμησαν με τα έργα τους την αίθουσα “Ανατολή” όπου έλαβε χώρα η ημερίδα.

Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους ο διευθυντές του 1ου και του 19ου σχολείων της Νίκαιας, κ. Φώτης Μυλωνάς και κ. Βασίλης Γεργατσούλης.