Θέατρο από τα παιδιά μας!

Οι μικροί ηθοποιοί της θεατρικής ομάδας του σχολείου μας μας εξέπληξαν όλους με τις υποκριτικές τους ικανότητες σε δύο εξαιρετικές παραστάσεις, με την καθοδήγηση, τη διδασκαλία και τη σκηνοθεσία του κ. Χρήστου Σκορδίλη, ηθοποιό και μέλος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας.

Την Κυριακή 19 Μαΐου, παιδιά από τις τρεις μικρότερες τάξεις παρουσίασαν, στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας, την παράσταση “Η Πριγκίπισσα και το μπιζέλι”, βασισμένη στο γνωστό παραμύθι του Χανς Κρίστιαν Άντερσεν, με πολύ μεγάλη επιτυχία!

Το βράδυ του Σαββάτου 25 Μαΐου, στο Δημοτικό Κηποθέατρο Νίκαιας, απολαύσαμε την παράσταση των παιδιών από τις μεγαλύτερες τάξεις, “Ο κύκλος με την κιμωλία” του Μπέρτολτ Μπρεχτ.

Τα παιδιά μας ανταποκρίθηκαν εκπληκτικά στις απαιτήσεις του έργου, μας εντυπωσίασαν και μας συγκίνησαν!
Συγχαρητήρια για το άριστο αποτέλεσμα σε όλους τους μαθητές μας, στον κ. Χρήστο Σκορδίλη και στον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων, για την επιμέλεια και την οργάνωση!

Previous Article
Next Article