Σημαιοφόροι, παραστάτες και υπεύθυνοι κατάθεσης στεφάνου

Η σημερινή ημέρα, 27η Οκτωβρίου, ήταν αφιερωμένη στο Έπος του ?40. Οι εκδηλώσεις ξεκίνησαν με την παράδοση της Σημαίας στον σημαιοφόρο και στους παραστάτες από τη διευθύντρια κ. Κωνσταντίνα Τσιβιλή.

Η επιλογή σημαιοφόρων, παραστατών και υπευθύνων κατάθεσης στεφάνου, για τη σχολική χρονιά 2020- 2021, πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας, σύμφωνα με την τελευταία εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας.
Επιλέγονται οι μαθητές που κατά το προηγούμενο σχολικό έτος είχαν συγκεντρώσει το μεγαλύτερο γενικό μέσο όρο βαθμολογίας, υπολογιζομένου και του κλασματικού του μέρους. Το κλασματικό μέρος αναφέρεται στον ετήσιο γενικό μέσο όρο. Σε περίπτωση ισοβαθμίας και στο κλασματικό μέρος, διενεργείται κλήρωση.
Μετά από κλήρωση των ισοβαθμούντων μαθητών, ορίστηκαν ως εξής:

Τμήμα ΣΤ΄1 :
Σημαιοφόρος: Βασιλείου Ιωάννα
Παραστάτες: Μονέζης Περικλής, Σιδέρης Αιμίλιος, Στεργιάδου Αικατερίνη, Τζερεφού Ελένη, Τσοκούνογλου Θεόδωρος Παναγιώτης
Υπεύθυνοι Κατάθεσης Στεφάνου: Σεϊτανίδου Κωνσταντίνα, Βρέτταρος Στυλιανός

Τμήμα ΣΤ΄2 :
Σημαιοφόρος: Κοκτσίδη Λυδία
Παραστάτες: Μαυρίδου Λουκιάννα, Νικολάκου Μαρία, Βασιλκάν Ναταλία Θεοδώρα, Σίμου Ελένη, Μεχμούντ Ανίσα Χαν
Υπεύθυνοι Κατάθεσης Στεφάνου: Αρσενίδη Καλλιόπη, Κυπραίος Φίλιππος Ιωάννης

Αμέσως μετά την παράδοση της σημαίας, οι μαθητές μας συμμετείχαν στις εορταστικές εκδηλώσεις που πραγματοποιήθηκαν εντός της αίθουσας κάθε τμήματος.