Αποχαιρετισμός της Έκτης!!!

Τη Δευτέρα 28 Ιουνίου, για μια ακόμη χρονιά, αποχαιρετίσαμε τα Εκτάκια μας!!!

Σε μια υπέροχη εκδήλωση “Οσκαρικού” χαρακτήρα, τα μαθητάκια μας που μεγάλωσαν κι αφήνουν την πρώτη τους εκπαιδευτική φωλιά, άκουσαν με συγκίνηση τα λόγια της διευθύντριας κ. Ντίνας Τσιβιλή και των δασκάλων τους, κ. Σταυρούλας Παλαμίδου, κ. Ευανθίας Τσαλίκη και κ. Τάσου Χαρδαλιά. Κατόπιν τραγούδησαν, μίλησαν το καθένα χωριστά μπροστά στους προβολείς, απήγγειλαν ποιήματα και μας συγκίνησαν κι εμάς όλους!

Την όμορφη αυτή βραδιά εμπνεύστηκε, κι επιμελήθηκε ο πάντα δραστήριος Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας. Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους κι άνοιξαν με τις ομιλίες τους, ο αντιδήμαρχος Πολιτισμού και Παιδείας κ. Λευτέρης Χατζηπαυλίδης και ο Πρόεδρος της Σχολικής Επιτροπής κ. Ηλίας Σάμιος.

Αγαπημένα μας παιδιά, όλοι οι δάσκαλοί σας σας εύχονται να απλώσετε τα φτερά σας και απολαύσετε τη ζωή που ονειρεύεστε!!!